2.Hindistan-Nepal 2010- Sırt çantası ile

Aradan geçen 1,5  yılda zor dayandım. Daha fazla dayanamayıp, bir kaç arkadaşımı da ayartıp, yine Hindistan – Nepal gezisi yapıyoruz.

Bu sefer İstanbul’dan uçak ile Hindistan, Delhi’ye gidiyoruz. Oradan bir kaç motosiklet kiralayacağız. Ver elini karadan Nepal – Kathmandu. Honda – Hero Karizma. 223 cc. 17 Hp.

Kathmandu sonrası yine Hindistana dönüp, Varanasi, Agra ve Delhi yapağız. Dönüş yine uçak ile olacak.

Kabaca 26 gün ve 4.000km lik bir sürüş yapmayı hedefliyoruz.

Detaylar geliyorrrr 🙂

Dö la Detaylar :

17 Haziran 2010 – Perşembe

Nihayet Hindistan vizelerimizi alabildik. Biraz sıkıntılı olsun aslında. Biz önce Delhi’ye ineceğiz uçakla. Motorla Nepal’e  geçecek ve yine Hindistan’a geçeceğiz… Ama Hintli abiler sağolsunlar bize tek giriş vize vermişler !… Nasıl yaa? Yani Hindistan’dan Nepal’e geçince, tekrar Hindistan’a geri giremiyoruz. Ne komik dimi?

İkinci vize baş vurumuzda ise, herşey halloldu. single vize yazan bölümü el ile çizip, üzerine “iki giriş” yazıp paraf attılar. vize üzerine de, “Nepal’e ziyaret olacak” yazdılar. Komik bu adamlar yaaa. Daha Hindistan’a gitmeden özlemişim Hindistan komikliklerini. Ara sıra konsoloslupa gidip hasret gidereyim bari.Kıskananların, gökten yağacak olan kınalar ile, ilgili prosedürü uygulamak yerine, kıçlarını kaldırıp, yola çıkmalarını, sorunlarını arkalarında bırakmalarını öneririm.

bkz: bir önceki Hindistan seyahatim.

20 Haziran 2010 – Pazar

Dün 5 günlük Çeşme eğitiminden geldim. Hemde gecenin 02:00 sinde… Neden bilmiyorum, ne yaparsam yapiyim yorulmuyorum. Bir şekilde garip bir enerji var içimde. Hafif delirdim sanırım. Ama olsun. Güzel bişey değilmi? Yaşım da 43 olmuş bu arada. 😀

Yarın 18:45 de Delhi’ye yola çıkıyoruz. THY Airbus bilmem kaç. Kocaman bir şey sanırım.

Geçen sefer yaptığım seyahatten edindiğim tecrübeler, b u seyahat için şimdilik çok yardımcı oldu. Tıkır tıkır hazırlandım. Motor kıyafetlerimi, mekanik ekipmanları, çok çok az giyecek ve ıvır zıvırımı hazırladım. Geçen giderken ne kadar çok eşya aldığıma halen inanamıyorum.  Yuh bana.

İki yan çanta, bi kocccaman arka çanta ve kocaman bir depo üstü çanta ile gittim. kürdan koyacak yer kalmamıştı gariben motorumda. Ama şimdi yaklaşık 50 litre bir yumuşak arka çantaya ve orta boy bir depoü üstü çantaya rahatlıkla sığdım. Süper ….Eh tecrübe işte. 🙂

21. Haziran 2010 – Paartesi

Son koşturmacalar bitti. Artık yola çıkıyoruz.

Mtehan ve Yonca Motosiklet ile, ben İdil taksi ile Atatürk Havalimanına geldik. Şimdi içerde uçağımızın kalkmasını bekliyoruz.

The Kel Mete ve Yonca kendilerini free shop a vurdular. Durduramıyoruz. Deli gibi abuk subuk şeyler alıyorlar, almasalar da bakıyorlar.

Ben klasik biramı içiyorum.

Az sonra uçağa geçeceğiz. Karanlıkta 6,5 saatlik bir uçuş bizi bekliyor. allah’tan uçağımız rahat olacak. AirbusA330-200 kocaman uçak…

Leave a Reply